Poradnik

Tworzywa sztuczne a ekologia

Plastik jest dzisiaj postrzegany jako jedno z poważniejszych zagrożeń dla naturalnego środowiska i główny winowajca w procesie jego postępującej degradacji.

Czytaj więcej

Butelki PET formowane metodą wtrysku

Przypominają szkło, ale w przeciwieństwie do niego, nie tłuką się i są o wiele lżejsze. Są też niezwykle plastyczne i można z łatwością nadawać im dowolny kształt.

Czytaj więcej

Korzyści dla klienta z własnego opakowania

Choć większość z nas sięga po nie dosyć machinalnie i ściąga je ze sklepowych półek bez większego zastanowienia, nad ich projektowaniem i produkcją głowi się wiele osób.

Czytaj więcej

Opakowania kosmetyczne - jak powinny wyglądać?

Potrafią zadziałać na klienta jak magnes oraz zadecydować o tym, że ominą produkt szerokim łukiem.

Czytaj więcej

Jak powstają opakowania z tworzyw sztucznych?

Są praktyczne, estetyczne i tanie. Nic dziwnego, że opakowania z tworzyw sztucznych zdominowały rynek, a plastik niepostrzeżenie stał się wszechobecny w naszym codziennym życiu.

Czytaj więcej

Bezpieczne nakrętki

Cieszy fakt, że coraz większa liczba opakowań posiada zabezpieczenia chroniące najmłodszych przed kontaktem z ich zawartością.

Czytaj więcej

Oznaczenia i rodzaje plastiku

Plastik to uniwersalne tworzywo, które wykorzystywane jest w niemal wszystkich branżach znanych człowiekowi. To także jedno z tych tworzyw, po które najczęściej i najchętniej sięgają producenci opakowań wszelkiego rodzaju.

Czytaj więcej

Co to jest PET?

PET – tworzywo sztuczne, które zawojowało branżę spożywczą, farmaceutyczną i kosmetyczną, jest stosunkowo młodym wynalazkiem.

Czytaj więcej

Gdzie znajdą zastosowanie słoiki plastikowe?

Słoiki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników domowych przetworów, ale i producentów żywności, kosmetyków i farmaceutyków.

Czytaj więcej

Projektowania pojemnika na zamówienie

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją opakowań z plastiku dysponują szeroką gamą gotowych szablonów, które w znakomitej większości przypadków zaspokajają potrzeby producentów żywności...

Czytaj więcej