Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Bezpieczne nakrętki

Bezpieczne nakrętki

Cieszy fakt, że coraz większa liczba opakowań posiada zabezpieczenia chroniące najmłodszych przed kontaktem z ich zawartością. Ma to szczególne znaczenie w przypadku farmaceutyków czy środków czystości, które mogą być wyjątkowo niebezpieczne w przypadku ich kontaktu z dziećmi. Taki rodzaj profilaktyki i ochrony gwarantują m.in. bezpieczne nakrętki.

Bezpieczne nakrętki, czyli tzw. CRC (Child Resistant Closures), są coraz częściej stosowane przez producentów leków, środków chemicznych, suplementów diety oraz żywności. Umożliwiają wielokrotne odkręcanie i zakręcanie opakowania, ale ich używanie jest bardziej skomplikowane niż w przypadku klasycznego zamknięcia.

Proste dla dorosłego, ale nie dla maluchów

Najbardziej powszechnym rozwiązaniem, na którym opiera się ich mechanizm, jest metoda push-up. Polega ona na tym, że żeby dostać się do zawartości opakowania, użytkownik musi użyć siły poprzez nacisk na nakrętkę. Dopiero po naciśnięciu i odkręceniu pudełka uzyskujemy dostęp do zawartości. Bezpieczna nakrętka uniemożliwia więc dostęp do produktu najmłodszym, ponieważ ich odkręcenie jest dla młodszych użytkowników po prostu zbyt trudne. Ten rodzaj zabezpieczenia chroni nie tylko nasze pociechy, ale i samą zawartość opakowania. Szczelne zamknięcie pozwoli uniknąć sytuacji, w której produkt się rozlewa lub dostają się do niego zanieczyszczenia z zewnątrz.

Bezpieczne nakrętki występują w różnych wariantach – można je spotkać w formie zaworów, dozowników czy wygodnych aplikatorów. Do ich produkcji wykorzystuje się m.in. specjalne wkładki uszczelniające poliuretanowe, poliamidowo-aluminiowe czy aluminiowe.

Bezpieczna nakrętka to nie wszystko

Przed zakupem produktu, szczególnie z działu chemii bądź farmaceutyków, warto więc upewnić się, czy mamy do czynienia z nakrętką bezpieczną. Nie zmienia to oczywiście faktu, że tego typu produkty, które same w sobie są potencjalnym zagrożeniem dla najmłodszych, powinny być przechowywane w miejscach niedostępnych dla dzieci, tj. górne szafki czy półki lub trzymane w schowkach pod kluczem.