Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Dlaczego HDPE jest tak dobrym tworzywem do produkcji butelek?

Dlaczego HDPE jest tak dobrym tworzywem do produkcji butelek?

Plastik plastikowi nierówny — niektóre jego rodzaje są dużo trwalsze i bardziej odporne na działanie substancji chemicznych, inne mniej. Opack Serwis wytwarza trwałe opakowania z polietylenu o wysokiej gęstości, które mogą być bezpiecznie używane do transportu i przechowywania żywności i kosmetyków. Dlaczego to właśnie HDPE jest tak dobrym tworzywem do produkcji butelek? W artykule przybliżymy najważniejsze zalety tego materiału!

HDPE — doskonały plastik do kontaktu z żywnością, lekami i kosmetykami

Polietylen o wysokiej gęstości wyróżnia się na tle innych tworzyw sztucznych wieloma cechami. Jedną z najważniejszych z nich jest bardzo duża odporność chemiczna. HDPE nie wchodzi w żadną reakcję z kwasami, zasadami ani rozpuszczalnikami chemicznymi. Taka obojętność gwarantuje więc, że cząsteczki plastiku nie przedostaną się do żywności czy leku i czynią z polietylenu wysokiej gęstości dobry wybór na tworzywo do produkcji butelek, słoików i innego rodzaju opakowań.

Na uwagę zasługują także inne cechy HPDE. Ten rodzaj plastiku jest wyjątkowo lekki, zachowując przy tym ponadprzeciętną wytrzymałość i dobrą elastyczność, a ponadto jest bardzo łatwy w obróbce. Z tych powodów polietylen o wysokiej gęstości jest powszechnie stosowany jako materiał do produkcji butelek, które służą do sprzedaży wyrobów spożywczych i kosmetycznych. Lekkość opakowań sprawia, że do ich transportu zużywa się mniej paliwa.

Kolejną, niemniej ważną zaletą jest to, że HDPE jest materiałem niemal w stu procentach odnawialnym, ponieważ nadaje się do wielokrotnego recyklingu. To właśnie dlatego wielu producentów decyduje, by swoje wyroby pakować w butelki z tego tworzywa sztucznego. Ponowne przetworzenie polietylenu jest stosunkowo proste, co dodatkowo przemawia za korzystaniem z tego rodzaju plastiku do produkcji opakowań.

Oto najważniejsze z powód, dla których HDPE uważamy za dobre tworzywo do wytwórstwa wszelkiego rodzaju butelek, kanistrów i zbiorników do przechowywania jedzenia, chemii gospodarczej, kosmetyków i wyrobów medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą opakowań z tego trwałego, niezawodnego materiału!