Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

HDPE, a LDPE – różnice i przykłady zastosowań

Opakowania plastikowe towarzyszą nam niemalże na każdym kroku, a spora część z nich wykonana jest z popularnego tworzywa sztucznego, znanego jako polietylen. Plastik ten używany jest najczęściej do produkcji folii, butelek, worków, a także rur. W produkcji opakowań wykorzystuje się różne rodzaje tego tworzywa, a do najpopularniejszych należą HDPE i LDPE. Jakie są różnice między nimi? Sprawdź!

HDPE – właściwości i zastosowanie

Jednym z rodzajów polietylenu, który charakteryzuje się dużą gęstością jest HDPE. Dzięki temu tworzywo jest bardzo odporne na różnego rodzaju warunki i skrajnie niskie oraz wysokie temperatury. Butelka wykonana z HDPE będzie zatem odporna na działanie różnych substancji, takich jak woda, alkohol, kwasy czy benzyna. Ponadto nie ma żadnych właściwości fizycznych, takich jak smak czy zapach, dlatego pozostaje obojętna. Plastik HDPE zaraz po zakończeniu procesu produkcyjnego cechuje się kolorem mlecznobiałym, jednak istnieje możliwość zabarwienia go na dowolny kolor, co wpływa na jego ogromną popularność w przemyśle. Jest jednak o wiele mniej plastyczny niż materiał LDPE.

Prowadzone przez nas przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości butelek HDPE, które wykorzystuje się w wielu branżach gospodarki. Część z nich używana jest do przechowywania produktów spożywczych, a inne służą jako butelki oraz pojemniki dla preparatów kosmetycznych, farmaceutycznych oraz petrochemicznych.

LDPE – właściwości i zastosowanie

Drugim z rodzajów polietylenu jest LDPE, który charakteryzuje się o wiele mniejszą gęstością niż HDPE. Dzięki temu jest o wiele bardziej plastyczny. Podobnie jak wyżej wspomniany rodzaj polietylenu, LDPE jest obojętny fizjologiczne, nie ma koloru, smaku ani zapachu. Ponadto nie przepuszcza pary wodnej, ale nie stanowi bariery dla zapachów czy gazów. W przypadku butelek LDPE są one mniej wytrzymałe, ale ich miękkość sprawia, że łatwo ulegają formowaniu.

Oba rodzaje surowców nadają się do produkcji różnego rodzaju butelek. Ze względu na swoje właściwości, służą one do przechowywania licznych substancji. Nasza bogata oferta pozwala wyszukać odpowiednie opakowanie dla siebie. Oferujemy ciekawe modele butelek i wiele rozmiarów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszej firmy.