Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Jaki kanister 5 l wybrać?

Jaki kanister 5 l wybrać?

Kierowcy, właściciele maszyn rolniczych, kosiarek, agregatów prądotwórczych i innych urządzeń, które posiadają silniki spalinowe, zdają sobie sprawę z potrzeby posiadania rezerwy paliwa. Aby zawsze mieć zapas benzyny (a także innych potrzebnych cieczy, np. oleju), niezbędne są odpowiednie pojemniki do przechowywania. Odpowiednie, czyli jakie? Przede wszystkim takie o adekwatnej pojemności, z wytrzymałego tworzywa. Polecamy kanistry HDPE o pojemności 5 l, gdyż są lekkie, wysokojakościowe oraz łatwo dostępne.

Jakie jeszcze mają zalety? Dlaczego warto wybrać właśnie takie modele? Oczywiście decyzja zawsze jest zależna od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, ale nasze wskazówki mogą przydać się tym, którzy dopiero planują zakup pojemnika.

Jaki kanister 5 l wybrać?

Dobrym wyborem są wyroby z HDPE, czyli tworzywa sztucznego (polietylenu), którego cechą charakterystyczną jest duża gęstość. Wynosi ona nawet 0,942 do 0,965 g/cm3. Dzięki tak dużej gęstości, materiał ten jest wytrzymały i odporny na działania różnych substancji, w tym:

  • wody,
  • kwasów,
  • benzyny,
  • alkoholi,
  • olejów.

To zaś sprawia, że w pojemnikach z HDPE można bezpiecznie przechowywać niemal każdą ciecz, która jest potrzebna w warsztacie, gospodarstwie lub firmie. Co ważne, kanistry wykonane z tworzywa HDPE są bezpieczne dla przechowywanych w nich substancji. Tworzywo sztuczne, z którego powstają, nie wchodzi bowiem w reakcje chemiczne z przechowywaną substancją. Nie ma więc obaw, że tego typu opakowanie wpłynie na zmianę właściwości benzyny czy oleju.

Wybór kanistra – pojemnik z HDPE o pojemności 5 l

Choć na rynku dostępne są pojemniki o różnej pojemności, od 1 l do 10, 20, 30 l (i więcej), to polecamy przede wszystkim modele HDPE 5- litrowe. Dlaczego?

Taka wielkość jest adekwatna dla większości prywatnych użytkowników, którzy potrzebują benzyny np. do obsługi urządzeń spalinowych w przydomowym warsztacie. Jest też odpowiednia, gdy ktoś potrzebuje rezerwy paliwa na nagłe wypadki, np. gdy zapomni zatankować samochód. Z racji tego, że kanistry najczęściej przenosi się ręcznie, dobrze by nie były za ciężkie. Pojemniki 5- litrowe można swobodnie przenieść na krótszych i dłuższych dystansach, dlatego polecamy właśnie takie modele.