Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Metody pakowania suplementów i odżywek

Metody pakowania suplementów i odżywek

Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych prowadzeniem zdrowego trybu życia, co wiąże się m.in. ze zmianą nawyków żywieniowych oraz dbałością o różnorodną i właściwie zbilansowaną dietę. Pokłosiem tego trendu jest także m.in. wzrost zainteresowania preparatami, które pomagają w zapewnieniu organizmowi niezbędnych do funkcjonowania mikroelementów oraz makroskładników. Uzupełnieniem zdrowych nawyków stają się więc często suplementy diety oraz odżywki. W przypadku tych preparatów niezwykle istotne jest przechowywanie.

Duży rynek suplementów diety

Z przeprowadzonych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research badań na różnych grupach konsumenckich wynika, że aż 70 proc. Polaków przyjmuje suplementy diety, z czego aż 40 respondentów robi to każdego dnia. Już sam fakt tego, jak wielu rodaków przyjmuje tego typu preparaty daje pojęcie o tym, jak duży i prężny jest sektor suplementów diety. Preparaty, których zadaniem jest wspomaganie organizmu oraz wzmacnianie poszczególnych układów, są traktowane jako produkty spożywcze. Suplementy najczęściej występują pod postacią tabletek, kapsułek lub w formie sproszkowanej. W przypadku takich preparatów sposób przechowywania i magazynowanie jest niezwykle ważny, dlatego producenci powinni z wielką rozwagą dobierać opakowania.

Opakowania z tworzywa sztucznego – bezpieczne i praktyczne

Opakowania do suplementów są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego – PET lub HDPE. Obydwa wymienione rodzaje plastiku nie wchodzą w żadne reakcje z preparatami, więc nie zachodzi obawa, że właściwości specyfików ulegną jakiejkolwiek zmianie. Słoiki takie czy inne pojemniki spełniają wymagania, jakie są stawiane przed producentami opakowań dla branży farmaceutycznej, co zwiększa ich bezpieczeństwo.

Słoiki z tworzywa sztucznego doskonale zabezpieczają też suplement znajdujący się w środku przed zanieczyszczeniami czy działaniem czynników zewnętrznych. To także rodzaj idealnej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i wydostaniem się zawartości na zewnątrz. Do opakowań z tworzywa sztucznego można z łatwością dobrać taki rodzaj nakrętki, który będzie szczelny i zapobiegnie np. rozsypaniu się kapsułek.

Kolejnym niewątpliwym atutem opakowań plastikowych jest ich trwałość. Są to artykuły, które mogą być długo użytkowane i przechowywane, a w trakcie tego okresu pojemniki nie tracą swoich właściwości.

Estetyczne i lekkie słoiki

Kolejną zaletą opakowań z tworzywa sztucznego PET bądź HDPE, w kontekście branży zajmującej się suplementacją, jest możliwość dostosowania słoika czy butelki lub innego pojemnika. Producenci opakowań oferują duży wybór produktów, które różnią się między sobą wielkością oraz kształtem, dzięki czemu można zdecydować się na pojemnik najlepiej odpowiadający marce zajmującej się produkcją preparatów.

Jak staraliśmy się wykazać, opakowania z tworzywa sztucznego do suplementów diety to całkowicie bezpieczne, estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Lekkie i szczelne słoiki stanowią świetny sposób na przechowywanie, magazynowanie i użytkowanie preparatów, które pomagają zadbać o zdrowie.