Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Nakrętki z odpowietrznikiem – kiedy i dlaczego stosuje się je do kanistrów

Nakrętki z odpowietrznikiem – kiedy i dlaczego stosuje się je do kanistrów

Życie czasami potrafi nas zaskoczyć, a nie zawsze mamy możliwość uzupełnienia paliwa na stacji. Szczególnie jeśli jesteśmy w trakcie długie trasy. Warto w takim przypadku zaopatrzyć się w paliwo zapasowe, które powinno być przechowywane w odpowiednim pojemniku, najczęściej kanistrze plastikowym z odpowiednim certyfikatem. Niektóre z nich posiadają dodatkowo nakrętkę z odpowietrznikiem. Czym ona jest i kiedy się ją stosuje? Sprawdź!

Najczęstsze wykorzystanie kanistrów

Wspomniane wcześniej kanistry najczęściej służą do przechowywania różnego rodzaju płynów, nierzadko niebezpiecznych. Jednakże sprawdzą się także jako pojemniki na wodę. Jednak zdecydowanie częściej ląduje w nich benzyna, która nie tylko pozwoli dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej w sytuacji awaryjnej na drodze, ale też używana jest do różnego rodzaju sprzętów ogrodniczych z silnikiem spalinowym.

Te najbardziej wymagające kanistry do przechowywania benzyny muszą mieć nie tylko odpowiednie oznakowanie, ale też budowę i akcesoria, takie jak kraniki czy nakrętki z odpowietrznikiem. Jak wiadomo benzyna jest cieszą niezwykle łatwopalną, dlatego tak ważna jest szczelność kanistra, dlatego nakrętki z odpowietrznikiem nie powinny być w żaden sposób uszkodzone. Wykonane korki z tworzywa sztucznego zapewnią odpowiednią szczelność i uniemożliwią, by przechowywana ciecz w jakikolwiek sposób uległa zanieczyszczeniu. Dobrze dobrana nakrętka np. z odpowietrznikiem, może zabezpieczyć kanister na wiele sposobów.

Nakrętka z odpowietrzaczem – wykorzystanie

Dostępność kanistrów na rynku jest ogromna, różnią się one między sobą parametrami technicznymi, wielkością, a także przeznaczeniem. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie przechowywanej w nich cieczy jest dopasowanie odpowiedniego korka. Nakrętki z odpowietrznikiem stosowane są do pojemników od 2 do 60 litrów. Wykonane z tworzywa sztucznego HDPE zabezpieczają go przez niepożądanymi sytuacjami. W przypadku nakrętki z odpowietrznikiem jest ona przydatna w sytuacji, w której przechowywany płyn w kanistrze wymaga odpowietrzania przed przelaniem go gdzie indziej. Na rynku dostępne są także nakrętki z uszczelką czy przeciwpyłowe. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego zamknięcia, który musi odpowiadać warunkom, w jakich będzie przechowywany kanister z cieczą.