Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Rodzaje nakrętek w opakowaniach kosmetycznych

Niemalże każdy produkt, który znajduje się na sklepowej półce posiada indywidualny design, niepowtarzalny kształt czy zróżnicowany rodzaj zamknięcia. Na rynku wyróżnić można różne rodzaje nakrętek w opakowaniach kosmetycznych i spożywczych. Jakie? Sprawdź!

Nakrętki w opakowaniach kosmetycznych

Wśród preparatów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku, wiele z nich ma lejącą się konsystencję. Pakuje się więc je w odpowiednie butelki, które nie tylko powinny dobrze układać się w dłoni, ale przede wszystkim otwierać się w wygodny i szybki sposób. Do produktów kosmetycznych typu, żele, mydła czy płyny do higieny intymnej najlepiej sprawdzą się pompki z dozownikiem. Alternatywą jednak dla nich są nakrętki typu flip-top, które da się otworzyć jedną ręką, bowiem posiadają one zatrzask. Z pewnością takie nakrętki w opakowaniach kosmetycznych są częściej spotykane niż disc top.

Nakrętki flip-top i disc top – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, bardzo popularnym rodzajem plastikowych nakrętek w opakowaniach kosmetycznych jest typ flip-top, które są zwane również zatrzaskowymi. Znajdują one ogromne zastosowanie w pojemnikach na szampony do włosów czy żeli pod prysznic. Zakrętki te cechuje wysoka jakość wykonania.

W przypadku typów disc top są one produkowane z wysokiej jakości polietylenu oraz polipropylenu. Tworzywa te są nie tylko łatwe w obróbce, ale przede wszystkim można je w późniejszym czasie poddać recyklingowi. Ponadto dostępne są one w różnych kolorach, a także można je poddać procesowi metalizacji. Ten rodzaj nakrętek plastikowych jest wykorzystywany w opakowaniach kosmetyków, takich jak peelingi, emulsje czy toniki do twarzy.

Pozostałe nakrętki w opakowaniach kosmetycznych

Przez liczne firmy wykorzystywane są również inne typy nakrętek, takie jak push&pull, które znajdują zastosowanie w przypadku pojemników z chemią gospodarczą. Najlepszym przykładem są opakowania z płynami do naczyń. Innym typem nakrętek są srew-on. Nie sposób nie wspomnieć o opakowaniach kosmetycznych z atomizerem, które umożliwiają sprawne rozprowadzanie mgiełek do ciała, dezodorantów oraz perfum. Popularne są również dozowniki z pompką, za pomocą których można w sposób ekonomiczny wydobywać produkt z opakowania.