Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

W których branżach sprawdzają się opakowania plastikowe?

W których branżach sprawdzają się opakowania plastikowe?

Plastik towarzyszy nam każdego dnia, a niektórych gałęzi przemysłu trudno sobie bez niego wyobrazić. Zalety tego materiału sprawiają, że chętnie wykorzystywany jest do produkcji wszelkiego rodzaju pojemników: słoiczków, pudełek czy butelek. W których branżach sprawdzają się opakowania plastikowe i dlaczego?

Branża spożywcza i najwyższe standardy higieny

Codziennie spotykamy się z żywnością sprzedawaną w pojemnikach z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe, które mają kontakt z jedzeniem, muszą posiadać szereg certyfikatów. Do ich produkcji sprawdza się tylko materiał najwyższej jakości, mogący zapewnić żywności ochronę przed czynnikami mikrobiologicznymi, światłem czy wysoką temperaturą. Wysokie wymagania stawiane przez branżę spożywczą pozwoliły opracować nowoczesne rozwiązania w produkcji opakowań. Na przykład odpowiedni plastik nie zmienia smaku, zapachu i innych właściwości potraw.

Branża farmaceutyczna – bezpieczeństwo jest najważniejsze

W produkcji leków szczególną uwagę zwraca się na czystość chemiczną i mikrobiologiczną docelowego produktu. Opakowania plastikowe, które sprawdzają się najlepiej w branży farmaceutycznej, są najczęściej nieprzeźroczyste i mają bezpieczne zakrętki, których nie są w stanie odkręcić małe dzieci. Umożliwia to ochronę preparatu przed wilgocią czy promieniowaniem słonecznym, ale także zapobiegają sytuacji, w której lek dostanie się w niepowołane, małe rączki. Kolejnym, najważniejszym czynnikiem jest neutralność stosowanych tworzyw sztucznych, które nie wchodzą w żadną reakcję chemiczną z lekami i innymi preparatami.

Branża kosmetyczna – mistrzowie marketingu

Ta gałąź przemysłu jest liderem pod względem ilości produkowanych pojemników z plastiku. Oprócz zachowania standardów higieny, branża kosmetyczna stoi więc przed problemem, jak wyróżnić swoje produkty z tłumu innych. Doskonale sprawdzają się pojemniki z tworzyw sztucznych w kształtach, które zapadają w pamięć konsumentom bądź ułatwiają korzystanie z produktu. Najlepszym przykładem są kosmetyki do makijażu, których opakowania plastikowe można uznać za małe dzieła sztuki użytkowej.