Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Wkładki do zgrzewu indukcyjnego w opakowaniach z PET i HDPE – czym są i w jakim celu się je stosuje?

Wkładki do zgrzewu indukcyjnego w opakowaniach z PET i HDPE – czym są i w jakim celu się je stosuje?

W większości już produktów, zwłaszcza z branży spożywczej czy kosmetycznej, spotkać się można z podwójnym zamknięciem produktu. Wkładki do zgrzewu indukcyjnego w opakowaniach z PET i HDPE to wieczka, które otwiera się dopiero po otrzymaniu lub zakupie danego produktu. Czym są i gdzie znajdują zastosowanie? Sprawdź!

Czym są wkładki do zgrzewu indukcyjnego w opakowaniach z PET i HDPE?

Oferowane przez nas uszczelniające wkładki do zgrzewu indukcyjnego wycinane są w oparciu o rozmiar średnicy zamknięcia lub zakrętki danego opakowania z PET lub HDPE. Platynki, bo taką nazwą również można je określać, dostępne są w trzech rodzajach, między innymi do uszczelnienia z pianki PE, jako wkładki samoprzylepne, a także jako wkładki do zgrzewu indukcyjnego. Produkt ten może być stosowany przede wszystkim w szklanych słojach czy pojemnikach i butelkach z tworzyw sztucznych, między innymi z PET i HDPE.

Na czym polega proces zgrzewania indukcyjnego?

Umieszczony pod zgrzewarką indukcyjną pojemnik poddawany jest kontroli pola elektromagnetycznego, które przenosi energię na folię w zakrętce wytwarzając ciepło. Folia przyklejana jest do szyjki pojemnika tworząc mocne, a zarazem elastyczne i hermetyczne zamknięcie. Stosowanie wkładki do zgrzewu indukcyjnego przede wszystkim chroni opakowanie przed wyciekami. Technologia ta zapewnia hermetyczne uszczelnienie, które wytwarza ciśnienie, co pozwala na bezpieczny transport zanim odbiorca będzie gotowy, by spożyć produkt.

Dodatkowo wkładki do zgrzewu indukcyjnego przedłużają termin przechowalności i utrzymują świeżość produktu, a przede wszystkim broni przed naruszeniem i podrabianiem zawartości. Nietknięta folia daje pewność że produkt nie był naruszony i że można ufać, iż jest autentyczny.

Najczęściej wkłady do zgrzewu indukcyjnego stosowane są w różnorodnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, a także chemicznym. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania związane z naszą działalnością.