Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

Gdzie znajdą zastosowanie słoiki plastikowe?

Gdzie znajdą zastosowanie słoiki plastikowe?

Słoiki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników domowych przetworów, ale i producentów żywności, kosmetyków i farmaceutyków. To szczelne opakowania o szerokim zastosowaniu występujące w wielu wariantach, różniących się między sobą przede wszystkim rozmiarem oraz rodzajem tworzywa, z którego są wykonane.

Lżejsze i nietłukące się opakowania z plastiku

W wersji klasycznej słoiki wykonywane są oczywiście ze szkła. Coraz więcej jednak osób wymienia je na rzecz praktycznych opakowań z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do szklanych słoików ich plastikowe odpowiedniki są znacznie lżejsze, a ich użytkowanie jest łatwiejsze. W ich przypadku nie zachodzi także obawa, że stłuczemy słoik oraz że tworzywo wyrządzi komuś krzywdę. Plastikowe słoiki są również wytrzymałe i nie wpływają na właściwości przechowywanych w nich produktów.

Do użytku domowego

To właśnie m.in. dlatego po słoiki z plastiku sięgają m.in. miłośnicy przygotowywania domowych przetworów – piklowanych ogórków, konfitur czy kiszonek. Pojemniki z tworzywa sztucznego są lżejsze, dzięki czemu ich przechowywanie nie jest tak problematyczne. Plastikowe słoiki i słoiczki to jednak przede wszystkim domena zakładów produkujących żywność czy kosmetyki na większą skalę.

Słoiki na kremy i produkty spożywcze

Producenci produktów spożywczych oraz farmaceutycznych, chemicznych czy kosmetycznych już dawno temu dostrzegli, ale i docenili zalety oraz uniwersalność opakowań z tworzywa sztucznego, które z łatwością można dostosować do typu produkcji oraz rodzaju zabezpieczanego artykułu. Słoiki plastikowe robią furorę m.in. wśród producentów kremów pielęgnacyjnych – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się niewielkie zakręcane pojemniki. Opakowania są także wykorzystywane z powodzeniem do przechowywania sypkich produktów, takich jak proszek czy kasze, a także pastylek i suplementów diety.

Trwałe i szczelne dobrze chronią zawartość pojemnika

Słoiki z tworzywa sztucznego są niezwykle szczelne i znakomicie chronią zawartość pojemnika przed wydostaniem się na zewnątrz. Plastik zabezpiecza także zawartość opakowania przed uszkodzeniem mechanicznym, ułatwia transport i magazynowanie produktów. Wielką zaletą plastikowych pojemników jest również to, że można im nadać dowolny kształt oraz że występują w wielu rozmiarach, które można łatwo dostosować do potrzeb. Używane do ich produkcji tworzywo nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Plastikowe słoiki – to się opłaca!

Nie bez znaczenia dla producentów żywności czy kosmetyków pozostaje także aspekt ekonomiczny i finansowy. Plastikowe słoiki można również wyprodukować i dostarczyć szybciej niż ich szklane odpowiedniki. Są także tańsze i łatwiejsze w transporcie niż tradycyjne wyroby ze szkła. To wszystko składa się na ogromną popularność wyrobów z tworzywa sztucznego.