Tel.+48 797 503 530, +48 572 851 108
Napiszkontakt@opackserwis.pl, sprzedaz@opackserwis.pl
Adresul. Błotna 20A 65-133 Zielona Góra
Godziny otwarcia:poniedziałek - piątek (8-16)
 - 
Czech
 - 
cs
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Italian
 - 
it
Russian
 - 
ru
Polish
 - 
pl

W jaki sposób pakowane są kosmetyki?

W jaki sposób pakowane są kosmetyki?

Branża kosmetyczna ma specyficzne wymagania odnośnie do opakowań. Butelki i słoiki na kremy, szampony, balsamy, toniki czy olejki, muszą być nie tylko praktyczne, ale i ładne. W przypadku produktów do pielęgnacji, makijażu oraz mycia, pojemniki odgrywają pierwszoplanową rolę – na podstawie wyglądu samego opakowania konsumenci często podejmują decyzje o zakupie danego produktu. Za najlepsze uznaje się zaś opakowania z plastiku, które posiadają szereg różnych zalet, o których porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Opakowania kosmetyków najczęściej są wykonywane z PET. To tworzywo sztuczne, które spełnia wymagania przedstawicieli sektora Beauty. Przede wszystkim, jest bezpieczne – butelki oraz słoiki PET nie wchodzą w reakcję z zawartością pojemników, czyli kremami, szamponami oraz innymi wyrobami drogeryjnymi. Opakowania PET nie zawierają także żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla konsumentów.

Po drugie – wygląd

PET to także tworzywo, które łatwo podlega obróbce. To bardzo ważna i pożądana właściwość, którą cenią producenci kosmetyków. Dzięki temu, kremy, żele, płyny czy szampony, mogą zostać opakowane w atrakcyjne wizualnie butelki czy słoiki, zgodne z wizją marki. PET jest plastyczne i trwałe jednocześnie – zastosowanie odpowiedniej technologii obróbki tworzywa umożliwia realizację różnych projektów butelek oraz innych opakowań. Forma, kolor czy kształt zależą wyłącznie od możliwości zakładu oferującego opakowania z plastiku oraz wizji klienta. Atrakcyjność opakowań PET oraz ich bezpieczeństwo sprawiają, że wśród przedstawicieli branży kosmetycznej, jest to najbardziej pożądana forma przechowywania i magazynowania produktów.

Praktyczne butelki i słoiki PET

Kolejną właściwością butelek i słoików z tworzywa sztucznego na kremy, żele, płyny czy szampony jest to, że nie odkształcają się i stanowią swoistą ochronę dla kosmetyku. Są to także opakowania estetyczne o praktycznym zastosowaniu. Wykonane i zaprojektowane z myślą o firmach produkujących kosmetyki pojemniki posiadają zazwyczaj ergonomiczny kształt, który ułatwia użytkowanie. To wymóg, który muszą spełniać opakowania, których codziennie używamy w trakcie pielęgnacji i mycia.

Jak zamknąć opakowanie?

Butelki i słoiki PET dla branży kosmetycznej posiadają także wygodne i praktyczne zamknięcia. Możliwości jest tutaj wiele – opakowania z tworzywa sztucznego mogą być zakończone klasyczną nakrętką, ale nie tylko. Klienci reprezentujący sektor beauty równie często sięgają po dozowniki, atomizery, a także różnej wielkości triggery. Bez względu na wybór zamknięcia, każdy gwarantuje szczelną ochronę zawartości opakowania przed przeciekaniem czy przedostawaniem się na zewnątrz.

Opakowania z tworzywa sztucznego na kosmetyki posiadają także różną pojemność. Poszczególne butelki oraz słoiki mogą być produkowane dla niewielkich ilości specyfików oraz dla większej ilości płynów – wszystko zależy, tak jak w przypadku innych parametrów, od preferencji klienta oraz jego potrzeb. Wreszcie opakowania PET to także relatywnie tani sposób na zapewnienie produktowi efektownej oprawy i skutecznej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi.